Lezing/ presentatie “soldatenverhalen” woensdag 11 maart

Nieuws
zaterdag 14 maart 2026

Woensdag 11 maart; lezing “Soldatenverhalen van Margraten”

Op woensdag 11 maart woonde ik een presentatie bij van Jori Videc met als thema Soldatenverhalen. Jori, die geschiedenisleraar is, en met grote regelmaat rondleidingen geeft op het Amerikaanse kerkhof in Margraten, vertelde met veel passie over de soldaten die hun leven hebben gegeven voor onze vrijheid. Met zijn boeiende manier van vertellen bracht hij de geschiedenis echt tot leven en liet hij zien dat achter grote historische gebeurtenissen vooral persoonlijke verhalen van mensen schuilgaan.

Tijdens de lezing vertelde hij over het leven van soldaten, de moeilijke omstandigheden waarin zij moesten vechten en de offers die zij hebben gebracht. Daarbij besteedde hij niet alleen aandacht aan de “witte” bevrijders, maar ook aan de Afro-Amerikaanse soldaten die een belangrijke rol speelden bij de bevrijding. Hun inzet en moed werden extra uitgelicht, waardoor een completer beeld van de geschiedenis ontstond.

De opkomst was helaas niet zo groot: in totaal waren er 29 mensen aanwezig, waaronder 3 introducees. Toch zorgde dat voor een rustige en persoonlijke sfeer, waardoor er veel aandacht was voor de verhalen en de uitleg van Jori Videc. Het was een interessante en waardevolle avond die mij opnieuw liet beseffen hoe kostbaar vrijheid is.

Gonnie Vroomen

klik voor meer informatie en filmpjes op de link https://www.soldatenverhalenmargraten.nl/

Klik HIER voor enkele foto’s

 

Lid worden?

Lid worden van ZijActief betekent ontmoeting, ontspanning en persoonlijke ontwikkeling. Oftewel: in je eigen omgeving activiteiten ondernemen en bijeenkomsten bijwonen, samen met andere vrouwen.

Ik word lid!