Internationale Vrouwendag 2026 – Beekdaelen

Nieuws
zondag 22 maart 2026
ZijActief — Schinnen, Doenrade, Bingelrade, Schimmert en Hulsberg

Internationale Vrouwendag 2026 - Beekdaelen

Op 8 maart, in het kader van Internationale Vrouwendag, organiseerden vijf afdelingen van ZijActief — Schinnen, Doenrade, Bingelrade, Schimmert en Hulsberg — samen met Vrouwen in Beweging Wijnandsrade en de gemeente Beekdaelen een bijzondere collegetour met Marcia Luyten.

In gemeenschapshuis Schimmert werd de Limburgse auteur, journaliste, columniste en presentatrice, geboren in Wijnandsrade, gedurende twee uur geïnterviewd door Anne Vinken 🎙️. Ook het publiek kreeg de gelegenheid om vragen te stellen, wat zorgde voor een interactieve en betrokken sfeer.

Internationale Vrouwendag 2026

Inspirerende ochtend met Marcia Luyten in Beekdaelen

Tijdens deze ochtend vertelde Marcia Luyten over haar jeugd, het begin van haar loopbaan en haar boek Het Geluk van Limburg. Daarnaast ging zij in op de rol van powervrouwen, de kracht van vrouwen in de samenleving en het huidige politieke klimaat, en wat dit betekent voor de positie van vrouwen.

Ruim 200 vrouwen uit Beekdaelen lieten zich inspireren door haar kennis, inzichten en persoonlijke verhalen ✨. De bijeenkomst maakte indruk en liet zien hoe waardevol het is om samen stil te staan bij thema’s die vrouwen raken en verbinden.

Wethouder Jeannette Quadvlieg sprak haar waardering uit en bedankte de organisatie voor deze bijzondere en geslaagde ochtend

Foto's Internationale Vrouwendag 2026

Lid worden?

Lid worden van ZijActief betekent ontmoeting, ontspanning en persoonlijke ontwikkeling. Oftewel: in je eigen omgeving activiteiten ondernemen en bijeenkomsten bijwonen, samen met andere vrouwen.

Ik word lid!