Een terugblik: de heks van Limbricht, maandag 13 april 2026

Nieuws
zondag 19 april 2026
TERUGBLIK op een intrigerende lezing:
het waargebeurde verhaal van Entgen Luijten, de heks van Limbricht op maandag 13 april 2026 bij ZijActief Doenrade

Tijdens deze boeiende lezing nam Wim Donners – historicus en nazaat van de zus van Entgen Luijten – ons mee in zijn uitgebreid onderzoek naar het leven van deze bijzondere vrouw.

Wie was Entgen Luijten?
Geboren in Lutterade eind 17e eeuw, bouwt zij een leven op in Limbricht. Maar al snel slaan geruchten en angst toe… Dorpsgenoten beschuldigen haar van hekserij wanneer ziekte, dood en tegenslag het dorp treffen.
Wat volgt is een verhaal vol roddels en achterklap. Ondanks haar pogingen om haar naam te zuiveren, raakt Entgen steeds verder verstrikt in beschuldigingen waar geen bewijs voor is.

Haar verhaal bereikt een dramatisch hoogtepunt in 1674, wanneer zij zich – op haar eigen verzoek en zonder officiële aanklacht – gevangen laat zetten … en onder mysterieuze omstandigheden in haar cel om het leven komt.

Een boeiende lezing!

Vul het kennisbank formulier in

Heeft jouw afdeling onlangs een leuke workshop, een boeiende lezing of andere interessante activiteiten georganiseerd? Vul dan het formulier in.

Voeg een activiteit toe